Про Академію

Меню

В МАУП відкрито нову художню виставку

17 Травня 2005 09:18

Днями в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі імені Ярослава Мудрого відбулось урочисте відкриття виставки іконопису, а також картин відомої української художниці, заслуженого діяча мистецтв України Ніни Божко.

Творчість Ніни Божко – яскрава, сонячна і життєдайна, натхненна і лірично-поетична, як і душа українська. Народжена на Полтавщині, майстриня пронесла через усе життя любов до батьківської землі, чарівної природи, мудрих і працьовитих людей.

У багатобарвності її палітри, у різноманітності її тем і технік (літографія, офорт, монотипія, акварель, олія), якими Ніна Божко віртуозно володіє, відчутно Дух возвеличення й гідності. А ще безмежного патріотизму, високого громадянського піднесення Краси і Гармонії. У своїй творчості вона спирається на кращі традиції національної реалістичної школи. Ніна Божко залишається  відданою  жанрові портрету (серія «Жіноча доля»), де передає глибинний світ особистості, однак не залишають байдужими і самобутні українські краєвиди художниці (серія «Земля моїх батьків»).

Серед почесних гостей виставки, які прийшли привітати художницю - народна артистка України Галина Яблонська, професор-ритор Галина Сагач, поетеса Тамара Коломієць, народний художник України Леонід Андріївський, художниця Віра Кулеба, а також представники Соломінської держадміністрації. Своїми піснями гостей виставки вітали дует «Горлиця».

Поділитися посиланням: