Меню

Вчена рада: підсумки, плани, вітання

31 Серпня 2006 13:04

30 серпня в культурно-просвітницькому центрі МАУП відбулося розширене засідання Вченої ради. В ній взяли участь директори інститутів, викладачі, завідуючі кафедрами та інші співробітники Академії. В ході засідання підвели підсумки минулого навчального року, обговорили поточні зміни та окреслили завдання на новий навчальний рік.

З початком нового навчального року всіх присутніх привітав ректор МАУП Микола Головатий. Він зазначив, що хоча засідання є позаплановим та носить ознайомчий характер, воно не втрачає своєї важливості, адже це перше зібрання після літа і кожен має бути в курсі того, що відбувається в Академії. Перш за все ректор повідомив про зміни в структурі управління закладом. Відтепер в МАУП є Наглядова рада, яку очолює Георгій Щокін, його заступник — Ростислав Щокін, а секретар ради — Василь Короткін. Наглядова рада погоджує всі питання функціонування Академії, в тому числі фінансово-матеріальну діяльність.

Торкнулись зміни і ректорату. Введено дві посади проректорів Академії з навчально-методичної роботи. До функціональних обов’язків першого проректору, Володимира Ярового, входить курування Всеукраїнським університетом. А проректор Валерій Захожай віднині є генеральним директором Президентського університету.

Також змінились керівники в двох інститутах. Директором Українсько-південноафриканського інституту політичного лідерства та лінгвістики ім. Нельсона Мандели стала Людмила Онищук, доктор педагогічних наук, фахівець з управління у системі освіти. А Сергій Мосов, доктор військових наук, очолив науково-методичний інститут міжнародної освіти та проблем управління імені Конфуція. Таким чином за літні місяці Академія значно підсилилась управлінськими кадрами.

Курс на збільшення викладачів з науковим ступенем буде продовжено. І це незважаючи на те, що Академія і так має гарні показники в цій царині. Ректор МАУП Микола Головатий: «На Київській площадці в десятьох інститутах 88 % викладачів мають наукові ступені, серед них 40 % — доктори та професори. Але ми й надалі будемо розвиватися в цьому напрямку. Особливо треба активізувати роботу по залученню науковців у регіональних підрозділах, де ситуація виглядає не так гарно, як у Києві. Одним зі стимулів буде збільшення заробітної плати». Крім того, для викладачів буде розроблена система заохочень, аби вони прагнули постійно підвищувати свою кваліфікацію.

На сьогоднішній день в Академії налічується 57 тисяч студентів, з них 14 тисяч навчається на денному відділенні. В цьому році відбувався досить потужний набір на перший курс. За словами ректора ліцензований обсяг студентів для Академії складає 22 тисячі осіб на рік, однак на перший курс щорічно вступає лише 13-15 тисяч чоловік. Це пов’язано з неоднорідним попитом на різні спеціальності. «Як у Києві, так і в регіонах звикли працювати на правознавство, фінанси, політологію і т. д. Але треба рекламувати й інші менш «ходові» спеціальності» — зазначив Микола Головатий.

Одне з основних завдань на поточний рік — підготувати навчально-наукові комплекси для кожної спеціальності. «Не слід обмежуватись лише врученням підручників та дисків студентам. Треба також підготувати комплексне методичне забезпечення, починаючи від навчальних програм та планів і закінчуючи рекомендаціями з написання курсових, дипломних та інших проектів. Це найвищий рівень методичного забезпечення, до якого ми обов’язково прийдемо» — наголосив Микола Головатий.

З цього року в МАУП активно впроваджується кредитно-модульна система. Починаючи з цього набору всі студенти будуть навчатися виключно за цією системою. Таким чином, за п’ять років Академія повністю перейде на кредитно-модульну систему навчання відповідно до вимог болонського процесу. Крім того, в усіх регіональних підрозділах буде інтенсифіковано роботу з впровадження системи т’юторського навчання, коли для студентів-заочників будуть читати лекції викладачі з Президентського університету. В планах, також, продовжити обладнувати телевізійний університет технічними засобами, аби більше студентів могло долучитися до системи дистанційного навчання.

Традиційно після виступів відбулось нагородження кращих співробітників. Грамоти отримали здебільшого не керівники, а прості співробітники, які своєю сумлінною щоденною працею заслужили на відзнаку. Саме на них і тримається розквіт Академії, як найбільшого недержавного закладу вищої освіти в Україні.

Поділитися посиланням: