Про Академію

Меню

Вчені відкрили структуру молекулярного двигуна

28 Червня 2016 14:14

Структури і функції «молекулярного двигуна», який надає вирішальне значення на правильне функціонування органів людини, були виявлені в безпрецедентних деталях, повідомляє «Vordayti». У разі несправності «молекулярного двигуна» у людини з'являються такі захворювання, як рак, ниркова недостатність і остеопороз.

Міжнародна команда на чолі з хіміками з Оксфордського університету використовували високочутливу мас-спектрометрію, щоб зібрати воєдино всю картину того, як «молекулярний двигун», перетворюють енергію білка аденозинтрифосфату (АТФ) синтази, взаємодіє з жирними кислотами, які утворюють мембрани навколо наших клітин.

Команда збирається опублікувати повний доповідь проведеного дослідження в області науки на цьому тижні.

«АТФ-синтази міститься в кожній клітині нашого тіла і генерує енергію, необхідну для роботи наших органів», сказав професор Керол Робінсон з департаменту Оксфордського університету хімічних наук, автор статті. «Наша команда змогла визначити масу «молекулярного двигуна» і обчислити точну вагу жирних кислот, які є певною мастилом для «двигуна» і клітин, які додаються до нього».

Дослідники дослідили АТФ-синтазыи їх різні складові частини, стимулюючи їх високим рівнем «рН», різними рівнями «АТФ» і аденозиндифосфатом (АДФ). Потім вони могли спостерігати, як різні частини цього «молекулярного двигуна» відгукнулися і взаємодіяли один з одним. До цього часу ще ніхто не міг спостерігати так докладно за цим процесом.

Команда вважає, що їхнє відкриття буде надзвичайно важливим для майбутніх досліджень широкого спектру захворювань, при яких навіть найменші дефекти грають величезну роль.

Професор Робінсон заявив наступне: «В цілому це дослідження не тільки сприяло нашому розумінню «клітинного двигуна», але і висунуло на перший план можливість дослідження ефекти інгібіторів, які могли б якось допомогти в лікуванні багатьох складних захворювань

Поділитися посиланням: