Вітаємо з Хрещенням Господнім!

19 Січня 2022 07:51

19 січня православні християни відзначають велике свято Хрещення Господнє (Водохреще), яке збігається зі святом Богоявлення. Згідно з євангельським оповіданням, у тридцятирічному віці Ісус Христос прийшов до Іоанна Предтечі, щоб той охрестив Сина Божого в річці Йордан. Під час хрещення на землю з небес зійшов Святий Дух у формі голуба й вказав, що Ісус – це Син Божий. Звідси ще одна назва свята – Богоявлення.

Таким чином, Ісус Христос, будучи безгрішним і чистим, взяв на себе гріхи і показав, що він готовий пройти весь людський шлях чесно і до кінця. Його приклад наслідували люди, які бажали знайти шлях до Бога. Шлях, що починається з очисного покаяння.

Одна з давніх традицій у цей день – купання в ополонці. Хрещенська вода має особливу силу, вона освячує все навколо себе, творячи диво присутності Духу Святого у нашому житті.

Святять воду двічі – напередодні свята і безпосередньо у сам святий день. 19 січня, на Водохреще, в будь-якому місцевому водоймищі роблять ополонку у вигляді хреста, неподалік від якої встановлюють аналой і дерев’яний хрест з крижаним голубом, який символізує Святий Дух.

З давніх-давен свято Водохреща було для нашого народу джерелом світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в перемогу добрі і сподівань на краще майбутнє! В цей святковий день бажаємо всім міцності духу, добра, миру, мудрості й порозуміння! Нехай свята вода зцілить кожного духовно і тілесно, додасть сили та натхнення до щоденних добрих справ!

Поділитися посиланням: