Вітаємо зі Старим Новим роком!

13 Січня 2022 13:47

Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке йде від розбіжності Юліанського календаря (або інакше календаря «старого стилю») і Григоріанського календаря – того, за яким живе практично весь світ.

Вночі з тринадцятого на чотирнадцяте січня українські родини збираються за столом, щоб відзначити свято, що завершує новорічну низку. У цей час прийнято накривати багатий стіл, де головною стравою є щедра кутя.

Однією із традицій на Старий Новий рік було щедрування. Ввечері 13 січня,  молоді люди проводять веселі народні гуляння з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів. Компанії щедрувальників ходять по домівках, співають щедрівки, танцюють, за що їх господарі обдаровують частуваннями і грішми. А зранку 14 січня, хлопці набирають в рукавички й кишені зерна й, дочекавшись закінчення ранкової церковної відправи, починають засівати.

У Різдвяний час у різних країнах світу лунає український Щедрик.

«Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка,
Стала собі щебетати,
Господаря викликати:
– Вийди, вийди, господарю
Подивися на кошару»

Ця пісня бере свій початок ще дохристиянських часів – мотив вважали магічним, його наспівували для вітання Нового року і відродження природи після зимової сплячки. Поступово перейшовши у християнський обряд, щедрівка трохи змістилася у часі і стала невід’ємною частиною українського Старого Нового року. 

Вітаємо всіх українців із Старим Новим роком! Бажаємо, щоб це незвичайне свято принесло у ваше життя лише тепло, любов, щастя, радість та достаток! Бажаємо миру та благодаті, спокою душі та несподіваних чудес! Зустрічайте Старий Новий рік – з веселими піснями та чудовим настроєм!

Поділитися посиланням: