Про Академію

Меню

Вони боролись за незалежність України

07 Листопада 2006 14:19

До 30–ї  річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінкських угод

Напередодні 30-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінкських угод до Міжрегіональної Академії управління персоналом завітав один з ініціаторів її заснування народний депутат України, Герой України та дисидент Левко Лук’яненко.

 Від імені Президії Академії, важливість проведення засідання Дискусійного клубу Українського народного університету на честь 30-ліття з дня створення Української Гельсінкської Спілки, відзначив ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий: «В першу чергу ця зустріч важлива для молодого, підростаючого покоління українців, адже багато з того що сьогодні буде сказано для вас є практично невідомим, та ви мусите знати історію боротьби за українську незалежність безпосередньо з вуст патріотів, які поклали своє власне життя та здоров’я в протистоянні з тоталітаризмом, виборюючи свободи для наступних поколінь».

Під час засідання, Левко Лук’яненко розповідав про створення та діяльність гельсінкської групи, відвагу та героїзм, арешти та репресії друзів-однодумців, вдало оперуючи документальними фактами та спогадами з власного життя.

«Я дуже вдячний Академії за представлену можливість зустрітися з студентською молоддю та поділитися власними думками з приводу того, що колись нам довелося робити заради світлого майбутнього неньки України. Нація може бути сильною та консолідованою лише тоді, коли пам’ятає та шанує своє минуле, коли живе сучасним, але знає, що сучасне виникло і склалося із дій наших попередників. Ми будемо мужнішими, якщо знатимемо власну історію, а українська нація пройшла надзвичайно складний та тернистий шлях, пережила багато випробувань, але вистояла і самоутвердилась, завдяки чітко проявленій патріотичній позиції, волі та незламному духу борців за незалежність. Так історично склалось, що Українська Гельсінкська Спілка продовжила справу славних синів та дочок України, борців за свободу та привела нашу країну до такої бажаної незалежності», - відзначив Левко Лук’яненко.   

 Також усім присутнім було продемонстровано одяг в’язнів ГУЛАГу та ключі від карцеру, в якому загинув письменник-дисидент Василь Стус.

Пожвавлений інтерес до діяльності та учасників УГГ засвідчує високий рівень патріотичних переконань студентів МАУП та є нагальним прикладом долучення студентської молоді до вивчення історії боротьби за незалежність України.

Пам’ятаймо своїх героїв!

 

 

Поділитися посиланням: