ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ МАУП

14 Березня 2025 12:51

26 лютого 2025 року о 12:00 в конференц-залі Президії МАУП відбулося засідання Вченої ради Приватного акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом».

На початку засідання голова Вченої ради, Президент Академії вручив дипломи про присудження наукових ступенів та дипломи переможців міжнародних конкурсів, зокрема:

 

атестат професора кафедри економіки та управління бізнесом було вручено:

-        Братусь Ганні Анатоліївні;

атестат професора кафедри національної безпеки було вручено:

-        Денезі Олегу Петровичу;

атестат доцента кафедри фінансів, банківської та страхової справи було вручено:

-        Брюховецькій Ірині Олександрівні.

Диплом кандидата наук з державного управління було вручено:

-         Біляєву Ярославу Миколайовичу;

-        Старущенко Ярославу Володимировичу.

Подяка за участь в організації ІІ просвітницького туру «Відверті зустрічі зірок з протидії булінгу «Мої безпечні друзі» було вручено студентам 4 курсу спеціальності «Журналістика»:

-        Фурсік Анастасії;

-        Завгородній Альоні.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

Першим питання Вчена рада розглянула присвоєння вчених звань, зокрема:

щодо присвоєння вченого звання «ПРОФЕСОР»:

- Мартишину Денису Сергійовичу – доктору наук з державного управління, доценту, завідувачу кафедри теології та християнської комунікації;

- Лантуху Ігору Валерійовичу – доктору психологічних наук, доценту, завідувачу кафедри психології.

щодо присвоєння вченого звання «ДОЦЕНТ»:

- Божику Валерію Івановичу – кандидату юридичних наук, професору кафедри правоохоронної та антикорупційної діяльності.

Другим питанням Вчена рада заслухала доповідь Кузьмінської Юлії Миколаївни, директора Інституту освіти дорослих про діяльність даного структурного підрозділу Академії.

Інститут освіти дорослих є структурним підрозділом Академії, діяльність якого спрямована на адаптацію дорослої людини до середовища, яке динамічно змінюється та розвивається, її інтеграцію в постійне оновлення і вдосконалення набутих попередньо компетентностей, в підвищення кваліфікації раніше здобутих знань та умінь.

Сьогодні Інститут є провайдером освіти дорослих, основним видом діяльності якого є діяльність у сфері освіти дорослих, а саме короткострокова та довгострокова курсова підготовка та підвищення кваліфікації за всіма спеціальностями Академії, акредитованими Міністерством освіти і науки України. Інститут здійснює організацію навчального процесу безробітних громадян та громадян старше 45 років, ВПО та інших категорій населення, визначених законодавчо та направлених центрами зайнятості за ваучерами; організовує навчання на курсах підвищення кваліфікації (спеціалізації) для психологів з клінічної психології, підвищення кваліфікації з військового обліку та на спеціалізованих курсах з медіації; проводить базову підготовку та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих; веде підготовку приватних виконавців; організовує навчальні курси для поліграфологів; здійснює корпоративне навчання слухачів на замовлення підприємств різних форм власності з економічний, фінансових та комерційних питань; виконує роботу з підвищення кваліфікації науково-педагогічних та адміністративних працівників закладів вищої освіти та загальноосвітніх навчальних закладів та іншу діяльність у сфері освіти дорослих.

Вчена Рада взяла до уваги доповідь Кузьмінської Юлії Миколаївни, визнала діяльність Інституту освіти дорослих задовільною та визначила пріоритетні напрямки роботи та подальшого розвитку даного структурного підрозділу.

 

Третім питанням Вчена рада заслухала доповідь Муравйова Кирила Володимировича, ректора Академії, про підсумки зимової екзаменаційної сесії 2024/2025 н.р. в навчальних підрозділах Президентського та Всеукраїнського університетів (денна форма навчання).

Щодо Президентського університету: на початок екзаменаційної сесії за І семестр 2024/2025 навчального року кількість студентів денної форми навчання в інститутах Президентського університету становила 2558 осіб, відповідно у І семестрі 2023/2024 – 3154 особи. Слід відмітити, що частка студентів, які не з’явились хоч на один екзамен під час сесії складає: 15,4 %, а кількість студентів, яка була не допущена до складання хоч одного з екзаменів під час сесії становить - 9,5%.

На «Відмінно» екзаменаційну сесію склали: І семестр 2023/2024 н.р.– 11,2% , І семестр 2024/2025 н.р.– 12,9%, що на 1,7% більше. На “4 і 5” склали сесію: І семестр 2023/2024 н.р.- 54,7%, І семестр 2024/2025 н.р.– 59%, що на 4,3% більше.

Успішність та якість навчання студентів безпосередньо залежить від роботи викладача та кафедри в цілому, тому при проведенні аналізу особлива увага приділялася дисциплінам, з яких отримані незадовільні оцінки.

Показники абсолютної успішності та абсолютної якості студентів трохи покращились: в зимову сесію 2023/2024 н.р., які відповідно становлять 68,3% та 44,5%, а в зимову сесію 2024/2025 н.р. відповідно 75% та 54%).

Щодо Всеукраїнського університету: в усіх регіональних підрозділах, відповідно до графіків освітнього процесу, проведена зимова екзаменаційна сесія. Звіти про її результати були направлені до Академії. Підготовлено зведену інформацію про результати зимової екзаменаційної сесії 2024-2025 навчального року. Так, аналіз результатів зимової екзаменаційної сесії дає підстави зазначити наступне, що із загальної кількості здобувачів освіти денної форми навчання відокремлених структурних підрозділів, у відповідності до графіків освітнього процесу, зимова екзаменаційна сесія була запланована для 3549 осіб. З них 1,75 % від загальної кількості здобувачів були не допущені до складання сесії: 0,08 % - через академічну заборгованість та 1,66 % - за порушення умов контракту. Також 2,51 % здобувачів не з’явились на сесію. Зимову екзаменаційну сесію фактично складали 3398 здобувачів освіти.

Середній показник рівня успішності навчання по відокремлених структурних підрозділах Академії становить 99,76%. У порівнянні із зимовою сесією 2023-2024 навчального року цей показник збільшився на 0,08%.

Середній показник якості навчання по відокремлених структурних підрозділах становить 64,63 %. У порівнянні із зимовою сесією 2023-2024 навчального року цей показник збільшився на 4,28 %. Середній бал - 3,96.

За результатами обговорення Вчена рада ухвалила відповідну постанову з цього питання, якою визначила терміни та умови перескладання академічних заборгованостей, а також зобов’язала керівників навчальних підрозділів провести обговорення на засіданнях вчених рад (службових нарадах) інститутів результати проведення та перескладання зимової екзаменаційної сесії 2024/2025 н.р., в т.ч. причини незадовільних результатів навчання у студентів під час цієї сесії (по кожній дисципліні) з підготовкою відповідних пропозицій щодо покращення ситуації.

Четвертим питанням Вчена рада заслухала поточні питання та прийняла низку важливих рішень, зокрема:

4.1. Про поточний стан виконання Плану заходів щодо підвищення рівня академічної репутації, репутації серед роботодавців, наукової та інформаційно-іміджевої роботи в Академії.

Доповідав: Храпатий Сергій Вікторович, віце-президент;

4.2. Про затвердження складів разових спеціалізованих вчених рад.

Доповідав: Храпатий Сергій Вікторович, віце-президент;

4.3. Про затвердження тем дисертаційних досліджень та наукових консультантів здобувачів наукового ступеня доктора філософії.

Доповідав: Храпатий Сергій Вікторович, віце-президент.

4.4. Про рекомендацію до друку навчально-методичних праць та наукових видань Академії.

Доповідав: Храпатий Сергій Вікторович, віце-президент.

4.5. Про затвердження Освітньо-професійної програми «Терапія та реабілітація» та Концепції освітньої діяльності на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю 17 «Терапія та реабілітація» (спеціалізація «Фізична реабілітація») галузі знань І «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення».

Доповідав: Федосов Андрій Ігоревич, директор Інституту медичних та фармацевтичних наук .

4.6. Про схвалення та затвердження документації навчального процесу.

Доповідав: Муравйов Кирило Володимирович, ректор.

4.7. Про затвердження теми дисертаційної роботи для науково-педагогічного працівника Академії, який виконує дисертаційне дослідження поза докторантурою.

Доповідав: Храпатий Сергій Вікторович, віце-президент.

4.8. Різне.