Про Академію

Меню

ЗНАННЯ – ЦЕ СКАРБ, А КНИГА – КЛЮЧ ДО НЬОГО

30 Вересня 2009 16:13

День без думки, без читання – даремно прожитий день.

В.О. Сухомлинський

Сьогодні у МАУП відзначали Всесвітній день бібліотекаря. У наші дні бібліотека, як музей та театр, залишається важливою складовою частиною культурного життя освіченої громадськості, а у навчальному закладі - виконує незамінну роль у здобутті знань сучасною студентською молоддю. Одним з таких осередків знань є Міжнародний бібліотечно – інформаційний центр імені Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом. Це справжній храм книги. У цьому переконалися студенти Економіко-правового технікуму при МАУП, для яких цього дня відбулася ознайомча лекція. Студенти побачили затишні читальні зали та дізналися про правила користування бібліотекою, де зараз знаходяться близько 370 тисяч примірників навчальної, наукової та довідкової літератури, а також близько 300 найменувань спеціалізованих та періодичних видань. До послуг студентів МАУП – електронний каталог, комп’ютерний зал та абонемент.

З нагоди свого професійного свята бібліотекарі підготували для студентів цікаві лекції. Старший бібліотекар Надія Іванівна Прокопенко здійснила для них історичний екскурс у найдавніші часи і розповіла про історію розвитку книги та існування бібліотек у Древній Греції, Єгипті, Асірії, а також у Київській Русі, де найвідомішою була бібліотека величного правителя Ярослава Мудрого, ім’я якого носить бібліотека Академії. Про нові надходження до бібліотеки, а також про літературні експозиції бібліотеки та виставку книг, присвячену святу розповіла бібліотекар Людмила Володимирівна Рог. Адже у бібліотеці можна побачити і раритетні видання, i рідкісні книги, і цікаві літературні дослідження та відкрити для себе нові аспекти життя і творчості вже відомих авторів. Так, на виставці були представлені видання Миколи Гоголя, Василя Стуса, Олени Теліги, Тараса Шевченка, а також праці, присвячені Олександру Довженку, Івану Франку.

Книга – геніальне відкриття людини. За простотою його можна порівняти з підкоренням вогню, винайденням колеса, а за значенням у становленні суспільства відкриття книги навряд чи має собі рівних.

Сутність книги – зберігати і передавати письмові та інші знаки, які представляють інтерес для людини. Книга – свого роду «транспортний засіб», який з’єднує людські розуми, як би далеко один від одного вони не знаходилися – в географічному чи історичному плані. Книга – машина часу, вона переносить читача на віки назад, а іноді навіть дозволяє зазирнути у майбутнє. Тож, звертаючись у цей день до молоді, бібліотекарі прагнуть донести до них важливість читання і неповторність літературних вражень. Читайте книги і відвідуйте бібліотеки, адже це осередок знань, духовності та культурних надбань.

Поділитися посиланням: