Про Академію

Меню

Звернення до української громадськості та державної влади

10 Жовтня 2006 09:49

Наглядова рада, ректорат, професорсько-викладацький склад та студентство Міжрегіональної Академії управління персоналом – найбільшого недержавного вищого навчального закладу України – висловлює свій рішучий протест проти агресивних, упереджених, відверто репресивних дій С.Ніколаєнка, який ганьбить посаду міністра освіти і науки.

МАУП – це новітня потужна освітянська структура з 75 наукових та навчальних інститутів, коледжів, технікумів і ліцеїв, розташованих в багатьох містах України та за її межами. В підрозділах Академії навчається 57 тисяч студентів, працює 4 тисячі співробітників, 75% яких мають вчені ступені та звання. МАУП має власні та орендовані приміщення загальною площею 250 тис. м2. Тільки в минулому році було придбано та відремонтовано 12 навчальних корпусів та поставлено 750 одиниць сучасної комп’ютерної техніки. Кожний підрозділ Академії оснащений телеобладнанням, через яке проводиться освітянська діяльність єдиного в СНД Телеуніверситету. Видавництво МАУП щорічно випускає понад 200 найменувань навчальної, наукової та публіцистичної літератури загальним накладом 600 тис. примірників. МАУП – єдиний в Україні заклад, який забезпечує своїх студентів навчальною літературою назавжди. Академія утримує за власний кошт 156 дітей-сиріт та надає пільги 725 дітям з малозабезпечених сімей. Щорічні перерахування в Держбюджет від МАУП складають понад 23 мільйонів гривень.

Ми не знаємо іншого такого потужного українського закладу як МАУП, який до того ж загальновідомий своєю продержавницькою, глибоко патріотичною позицією. На території Академії розташовані Парк Трипілля, Сад України, Сходи української культури, височать пам’ятники Святославу Хороброму, Ярославу Мудрому, Княгині Ользі, Григорію Сковороді, Тарасу Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці, Богдану Хмельницькому та іншим видатним постатям України. На кошти МАУП споруджений величний меморіал в пам'ять жертв українських голодоморів-геноцидів.

На кого піднімає руку колишній комуністичний прислужник Ніколаєнко?

Так, ми виступаємо проти хабарництва і корупції в освіті, критикуємо за це керівництво Міносвіти та державних ВНЗ, де хабарі за вступ українських студентів сягнули вже багатьох тисяч доларів. Хіба це погано для України? Ні, це погано для хабарників від освіти!

Так, ми виступаємо проти ідеології сіонізму, яка є формою єврейського расизму. Але ми діємо згідно з Декларацією прав людини ООН та Конституцією України, де гарантовані свобода слова, думок, переконань і будь-яке їх обмеження є злочином. Ми маємо право на критичне сприйняття будь-якої ідеології, але це не дає нікому права звинувачувати нас у вигаданому «антисемітизмі». Хіба не є проявом єврейського расизму рекламні плакати на багатьох зупинках Києва та інших міст України про надання освіти виключно для євреїв? І ми не чуємо жодного протесту з боку Міносвіти!

В МАУП навчаються студенти з 32 країн світу і всі вони виховуються в дусі взаємоповаги та взаєморозуміння між представниками різних націй та рас. Це не влаштовує Міносвіти?

Міністр Ніколаєнко насилає на МАУП упереджені перевірки із спеціально підібраними перевіряючими. Голова цієї останньої комісії прямо заявив ректору МАУП у присутності першого проректора про те, що він в своєму житті не бачив кращого закладу освіти ніж МАУП, але вимушений виконувати вказівки свого керівництва. Тобто Ніколаєнка та його заступників. Хіба це об’єктивність? Ні, це навмисне зловживання своїми службовими обов’язками, що повинно каратися за Законом!

В той же час Рахункова палата України має в результаті своїх перевірок Міносвіти неспростовні факти системних правопорушень, некомпетентності і неналежного виконання своїх повноважень відомством Ніколаєнка. Зокрема:

- 68 мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених на комп’ютеризацію українських шкіл, використано неефективно чи зовсім не за призначенням. При цьому Ніколаєнко закрив понад 70 українських шкіл;

- 17 мільйонів гривень витрачено на підготовку 2,1 тисяч випускників державних ВНЗ, які так і не потрапили на роботу в державному секторі економіки;

- в результаті правопорушень та неефективного використання бюджетних  коштів Міносвітою Держава втратила в 2005 р. 114 мільйонів гривень, на що було вказано Рахунковою палатою особисто Ніколаєнку;

- допущені правопорушення у використанні коштів Держбюджету в галузі профтехосвіти призвели до загальних втрат на суму 75,9 мільйона гривень;

- з порушенням чинного законодавства і лише в галузі підготовки юристів та економістів було використано Міносвітою на чолі з Ніколаєнко 376 мільйонів гривень.

Загальна сума бюджетних коштів, що була використана в результаті порушень чинного законодавства з боку відомства Ніколаєнка, складає понад 650 мільйонів гривень! Чи можна тримати повністю не здатну до державного управління людину на високій державній посаді? На наше глибоке переконання – ні!

Виходячи з викладеного звертаємося до української громадськості та державної влади з наступним проханням:

-   припинити злочинне свавілля бюрократів від освіти, захистити українські навчальні заклади від навмисного знищення, викорінити хабарництво та хабарників з освітянської галузі;

-   скинути «псевдоміністра» Ніколаєнка з його посади разом з усіма його поплічниками, очистити міністерство освіти і науки від випадкових осіб та свідомих ворогів української освіти;

 

-   порушити кримінальні справи проти Ніколаєнка та його поплічників за чисельні правопорушення, в тому числі – розбазарювання 670 мільйонів гривень з Державного бюджету України.

Ми переконані, що сплановане знищення МАУП виконується на замовлення ворожих до незалежної України кіл  і проплачене багатомільйонними хабарами. Це є класичним рейдерством, тобто новітнім піратством, яке використовують сіоністсько-злочинні елементи за допомогою продажних чиновників. Ми всі повинні стати на захист українського в Україні, ми будемо відстоювати МАУП, свою гідність, честь, вміння боронити свою Батьківщину! Ніколаєнка, його господарів та поплічників геть з української освіти! Хабарникам і продажним освітянським чиновникам – зась! Українській освіті та українській молоді – так!

 

Поділитися посиланням: