«Одягни вишиванку до МАУП»

19 Травня 2016 15:14

Червоно-чорними тонами із геометричними, абстрактними, рослинними та тваринними орнаментам - такими барвами української вишивки замайоріла 19 травня Міжрегіональна Академія управління персоналом.

З нагоди Дня вишиванки, котрий відзначається в Україні у кожен третій четвер травня, в Академії відбулася акція «Одягни вишиванку до МАУП». Студенти, викладачі та працівники прийшли цього дня у вишитих сорочках аби підтримати Всеукраїнську акцію-флешмоб.

«Дуже приємно, що саме наші колеги, студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, започаткували акцію «Всесвітній день вишиванки», до котрого цьогоріч долучилася і наша Академія. – розповідає голова Студентської ради МАУП Дмитро Зубрицький. – Для мене, як для українця, це не просто день, коли всі одягаються у вишиванки, це свято  збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом».

Академія цього дня барвила вишиванками білого та чорного кольорів із різноманітними орнаментами. Людей у національному одязі можна було зустріти і на лекціях, і в бібліотеці, і на конференціях. Візерунки кожної сорочки різнилися від гуцульських волошок та лемківських хрестиків і зірочок до волинських цимбал та кучерів. Також можна було побачити велике багатство технік вишивання різних регіонів України: низь, хрестик, вишивка штапівкою, настилання, верхошов, зерновий вивід, вирізування; різноманітні види чорних, білих і кольорових мережок.

«Головний секрет вишиванки у тому, що жінка-вишивальниця в процесі життя прагнула передати свою любов, найтепліші побажання, щастя, добробут в сім’ї, щасливі роки, та, звісно, кохання. Моя бабуся розповідала мені, що в давні часи, вишивальниця в процесі вишивання декілька разів молилася або промовляла певне заклинання над вишиванкою, щоб вітри які несуть зло не принесли його володареві вишиванки. Насправді я і досі вважаю, що тільки завдяки цим умовам вишиванка буде оберегом» - розповідає студентка 2-го курсу Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса Наталія Коломейко.

За словами організаторів  акції «Одягни вишиванку до МАУП» основна її мета – це збереження українських цінностей, вираження своєї національної та громадянської позиції, сприяння культурній освіченості та збагаченню духовної свідомості молоді.

 «З давніх-давен вишивка була найважливішим атрибутом у житті кожного українця. Нею прикрашали практично все: одяг,  скатертини, рушники, наволочки, простирадла. Але візерунки на вишивках були і є не тільки прикрасами, а й такими собі оберегами, певним захистом від всього зла та хвороб. В нашій родині існувала традиція одягати вишиванки на свята. Тому у моєму сімейному альбомі чимало чорно-білих фото, на котрих усі одягнені у вишиванки. Я вважаю, що традицію носіння вишитих сорочок потрібно відроджувати серед молоді. І тому сьогодні до Академії  у вишиванках прийшли не лише студенти, але й викладачі та керівництво» – зауважила начальник відділу позанавчаної роботи МАУП Валентина Слісаренко.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: