Про Академію

Меню

Підсумки волонтерської роботи Одеського інституту МАУП

15 Грудня 2015 11:31

В Одеському інституті МАУП працює 4 Студентські наукові Клуби – «ФЕМІДА», «М:АНГО», «ACADEMIA» та «ПСИХЕЯ». Студентський науково-психологічний Клуб «Псіхея», крім наукової роботи, проводить велику волонтерську діяльність. Так, протягом 2015 року здійснювалося психологічне консультування на волонтерських засадах членів сімей переселенців зі Сходу України з метою забезпечення їх психологічної безпеки, підтримки, розвитку в Одеській області.

Також проведені наступні заходи: Гра Квітчел. Діти міста Одеса створюють Квітку чеснот людини, яка стала символом миру та об'єднала багатьох дітей у справі сприяння розбудові миру. Клуб «Психея» провів цю гру у  літньому таборі ОЗШ № 44 м. Одеси, у літньому таборі «Сонечко», в центрі для переселенців на вул. Шишкина та у соціальному таборі на вул. Радісній для дітей сімей вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. Клуб взяв участь у представленні  Волонтерської психологічної служби (ВПС АППОО) по роботі з дітьми та батьками у Штабі гуманітарної допомоги переселенцям, члени Клубу чергували там.

Члени Клубу взяли участь в організації Фестивалю «Дружба» для дітей переселенців з Луганської та Донецької областей. Мета Фестивалю – об’єднати сім’ю, зняти напругу, встановити позитивне мислення, сприяти терпимості, теплоті відносин, дружбі. Заходи Фестивалю у парку ім. Тараса Шевченка відвідали 108 переселенців, що поселені в Одеській області на Куяльнику, у Сергіївці, в Одесі. Там були діти з Донецька, Луганська, Горлівки, Алчевська, Маріуполя, Єнакієво та інших міст. Діти і батьки разом з волонтерами в різнокольорових секторах для гри взяли участь у спортивних змаганнях, естафетах, співали, малювали у творчій майстерні, створювали морські колажі прямо на асфальті. Всі учасники з кольорового паперу зробили КВІТИ МИРУ КВІТЧЕЛ та прикрасили імпровізований сад з 108 квітів.

Студенти Клубу провели Супер-тренінг для підлітків «АВАТАР. Чотири стихії» (Вогню, Землі, Води та Повітря): тілесні практики, активна уява, емоційна саморегуляція, Art-mind та груповий малюнок. Були також солодка вата, стрибки на батуті, тунелі, різнокольорові парашути, а головне – добрий настрій, позитив та посмішки дітей!

Часто наші волонтери-психологи їздять в смт. Сергіївка, Білгород-Дністровського району Одеської області, зокрема в санаторій   «Сенетатя», де більше року розташовані переселенці зі Сходу України, діти-інваліди, діти різних соціальних категорій віком з 1,5 років і старше – всього 120 дітей. Багато з них психічно постраждали. Основні скарги дорослих переселенців – тривога, невпевненість у завтрашньому дні, депресивний стан. Але приємно те, що у них працює громадський актив, є самоорганізація. Адміністрація санаторія повністю підтримує роботу наших психологів.

19 вересня 2015 р. у санаторії «Сперанца» в селищі Сергіївка Одеської області відбулося свято «Ми – чародії свого світу». Діти та батьки-переселенці з нетерпінням чекали волонтерів. Свято почалося з квест-гри КВІТЧЕЛ на підтримку миру, діти передали частину різнокольорових квітів одеським школярам, бо лише разом ми можемо створити КУЛЬТУРУ МИРУ!

Студенти Клубу «Психея» зустрічалися з головним психологом Майдану. Працювали із дітьми з обмеженими можливостями. В санаторії «Куяльник», де живуть переселенці, передали зошити, канцтовари, книги, ігри, ролики, взуття, одяг, побутові речі, медикаменти. В минулому році таку ж акцію здійснили члени Клубу «Феміда» ОІ МАУП для переселенців-членів сімей моряків з Криму, які мешкали в санаторії «Куяльник».  Члени Клубу «Психея» неодноразово в цьому санаторії проводили свято для дітей та батьків-переселенців, створювали арт-майстерні.

Разом з іншими психологами м. Одеси члени Клубу «Психея» відкрили пункт збору гуманітарної допомоги переселенцям, школярам на вул. Садовій, 3, офіс 006, забезпечують роботу пункту.

Восени 2015 р. наукового керівника Клубу «Психея» ОІ МАУП кандидата психологічних наук Репнову Тетяну Петрівну нагороджено відзнакою Одеського міського Голови Г. Труханова за значну благодійну та волонтерську діяльність.

Дякуємо всім, хто нам допомагає в нашій волонтерській діяльності, яку ми продовжимо у 2016 році.

 

Член Клубу «Психея»,

  студентка 4 курсу заочної форми навчання    

Одеського інституту МАУП        

Юлія Петренко