Студенти МАУП та Економіко-правового технікуму відвідали Межигір'я
18 квітня студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом та Економіко-правового технікуму при МАУП відвідали колишню резиденцію Віктора Януковича – Межигір'я. Серед екскурсантів було чимало студентів-іноземців, котрі навчаються в Академії. До екскурсії долучилися і викладачі Інституту міжнародної освіти МАУП Олена Іванівна Квітко та Наталія Сергіївна Ляшенко, а також провідний фахівець відділу житлового забезпечення студентів і виховної роботи Аліна Ігорівна Чернишова.
Межигір'я вразило екскурсантів своїми масштабами та розкішшю. На території парку студенти побачили основні будівлі Межигір'я: «Хонка», клубний будинок, в якому були знайдені позолочені банкноти і золотий батон, ботанічний сад, каскад ставків на різних рівнях з містками, гірські алеї з парковими скульптурами і ротондами, чайний будиночок з лазнею і чаном на вогні, унікальний майданчик для гольфу і тенісні корти, мисливські угіддя. Студенти й викладачі відвідали і зоопарк з різними тваринами, такими як: австралійський ему, американський нанду, павичі, фазани, австралійські гусаки, земляний заєць.
Після 2-х км прогулянки по Межигірській набережній екскурсанти дійшли до корабля на Дніпрі. Це розкішний дебаркадер «Галеон», який розташований в нижній частині «Межигір'я», на березі Київського моря. А після відвідин корабля, студенти завітали до славнозвісних гаражів з багатьма раритетними автомобілями та мотоциклами.
Цікавим стало і те, що відкриття резиденції дозволило екскурсантам доторкнутися до давньої історії Межигір'я – Духовного центру козацької України. З 16 століття тут існував козацький Межигірський Спасо-Преображенський монастир і давньоруське поселення. Межигірський Спас, разом з Успенським монастирем в Трахтемирові, виконував роль тилової бази Запорізької Січі – тут був госпіталь, склади спорядження і зброї, зв'язковий центр. Кожен запорожець вважав за необхідне хоч раз в житті прийти до Межигір'я, щоб покаятися і помолитися.
За словами організаторів екскурсії такі заходи сприяють більшій обізнаності студентства про Україну, вивченню історії та розширенню кругозору.
Ольга Коробій