Про Академію

Меню

Студенти МАУП завершили останні приготування до Новрузу

16 Березня 2016 14:54

15 березня студенти МАУП з Азербайджану та Ірану провели останні приготування до  народного свята Новруз. 

Новруз-байрам  – це свято приходу весни і оновлення природи, яке є символом нового року. Урочистості тривають протягом тижня, включаючи 20 і 21 березня – день весняного рівнодення. Напередодні свята, за два тижні, за традицією на великих тарілках висівають пшеницю і сочевицю. В перші дні свята повинні з'явитися зелені паростки, які символізують початок нового річного циклу. Ці паростки стають головною прикрасою урочистостей.

За багаторічною традицією у вечір останнього вівторка студенти МАУП, що приїхали з Азербайджану та Ірану, ділилися своїми звичаями і залучали працівників та студентів Академії до урочистих заходів. Серед гостей свята були:  директор Інституту міжнародної освіти Світлана Косарева; декан ІМО Марина Середняк; провідний фахівець відділу житлового забезпечення студентів і виховної роботи Аліна Чернишова та студенти з інших країн.

«Щороку в останній вівторок на передодні Новрузу відбувається традиційний обряд очищення вогнем. В Азербайджані та Ірані люди збираються на вулицях і провулках, щоб заспівати пісень та стрибати через багаття. Це означає, що людина віддає вогню усі хвороби та проблеми минулого року та отримує енергію для нових починань» - розповіла Світлана Косарева.

На святі студенти повідали про особливості розпалювання вогнищ: ввечері кожна родина запалює стільки факелів, скільки членів є у сім’ї. Перебуваючи далеко від своїх родин, студенти-іноземці вважають другою своєю сім’єю саме Академію, тому ввечері вони разом із викладачами та керівництвом ІМО запалили родинні вогні. За звичаєм, кожен по черзі мав перестрибнути через палаюче багаття, загадуючи бажання. Після того, як вогнище згасло, усі збирали золу і висипали її на дорогу.

Ольга Коробій

 

 

Поділитися посиланням: