Про Академію

Меню

Святкування дня святої мучениці Татіани у Сєвєродонецьку

27 Січня 2016 11:15

День студента нерозривно пов'язаний з Тетяниним днем. Втім, це одне і те ж свято, адже покровителькою всіх студентів Свята Тетяна вважається, чиє ім'я з грецької перекладається як «упорядниця».

Як кажуть перекази, свято Мучениці Тетяни відзначається з 235 року. Згідно східнослов'янських традицій, в цей день люди ставили свічки, просили у мучениці Тетяни освіти, успіхів у навчанні. Сама ж Свята Тетяна вміла поєднувати в собі активну діяльність, віровчення з гуманізмом і любов'ю до всіх людей. Раніше люди вважали, що жінка, яка народилася в цей день, буде гарною господинею, люблячою порядок. Сьогодні ж у цей день прийнято вітати не тільки студентів, але і всіх прекрасних представниць жіночої статі, які носять таке прекрасне ім'я – Тетяна.

24 січня, у Неділю 34-у після П'ятидесятниці, після Богоявлення, Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський, очолив Божественну Літургію у Хрестовоздвиженському храмі селища Лісова Дача.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Іринарх (Тимчук), настоятель храму протоієрей Георгій Дубовик, духовенство храму.

У завершенні владика звернувся до молільників зі словом повчання, привітав усіх з наступаючим днем пам'яті святої мучениці Татіани, яка в цьому храмі шанується особливо, тому що частка її чесних мощей була закладена в основу Хрестовоздвиженського храму 28 липня 1998 року; а також за заслуги перед Церквою вручив церковні нагороди благодійникам та активним парафіянам храму.

Також владика прийняв вітання від представників Сєвєродонецького інституту МАУП, які відзначили:

«У всі часи, студентство було особливим народом, трохи авантюрним, веселим і безтурботним, але охочим до знань, який подає великі надії! Скільки великих людей були колись студентами, так чому б і серед вас не знайтися тим, хто одного разу зробить велике відкриття і зробить світ світлішим і кращим? З днем Студента, будьте трішки старанніше і у вас все вийде, адже за вами - наше майбутнє!»

Поділитися посиланням: