Про Академію

Меню

У Хмельницькому інституті відбулася конференція «Збереження національної ідеї та національної самосвідомості українського народу»

27 Листопада 2015 15:40

26 листопада у Хмельницькому інституті МАУП відбулася науково-практична конференція “Збереження національної ідеї та національної самосвідомості українського народу в контексті трагічних подій ХХ століття (Україна у Другій світовій війні (1939 – 1945 рр.)”. Науковий захід зібрав науковців із різних міст України (Вінниця, Кам’янець-Подільський, Київ, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці).

У рамках роботи конференції на обговорення були винесені такі теми: Друга світова війна: причини, перебіг, наслідки; історіографія та джерела з вивчення Другої світової війни (1939 – 1945 рр.).; культура та освіта в Україні (1939 – 1945 рр.); правова система та державотворення  в роки Другої світової війни; церква в роки Другої світової війни; Поділля в роки української революції 1917 – 1920 рр.; голодомор 1932–1933 років в Україні: причини, соціально-психологічні та демографічні наслідки, правова оцінка; Національна політика в Україні в 20–40-х роках ХХ століття; депортація етнічних українців з Польщі; депортація кримських татар: причини, геополітичні наслідки; персоналії в історії України ХХ–ХХІ століття.

Розпочалася конференція з вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Білого Леоніда Григоровича. Л.Г. Білий у виступі розкрив сучасне осмислення українського геноциду 1932 – 1933 років. Також зазначив про наслідки Другої світової війни для України.

Директор Державного архіву Хмельницької області В.Г. Байдич у своїй промові висвітлив причини і наслідки голодомору 1932 – 1933 років на Поділлі. Учений продовжив свою доповідь цікавими історичними архівними фактами про Хмельниччину в роки Другої світової війни.

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник А. М. Трембіцький презентував збірник “Ми пам’ятаємо… 1932 – 1934! Спогади про Голодомор…”.

Доктор історичних наук, професор О. П. Григоренко розповів про науково-педагогічну діяльність учасника Другої світової війни професора Р.І. Сіліна.

Під час наукового засідання працювали виставка архівних документів “Стежина скорботи: голодомор 1932–1933 років в Україні”; виставка у фотодокументах “Хмельниччина в роки Другої світової війни” (Організатор –Державний архів Хмельницької області.

На завершення з заключним словом та подякою звернувся директор Інституту Л. Г. Білий, який подякував усім за плідну роботу.

Поділитися посиланням: