Про Академію

Меню

У МАУП відбувся круглий стіл «Альтернативне бачення історії»

09 Березня 2016 11:29

3 березня в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування  Гейдара Алієва відбувся круглий стіл на тему «Альтернативне бачення історії:  шлях конфлікту чи перший крок до консенсусу в Україні».

У заході взяли участь студенти, аспіранти та викладачі Міжрегіональної Академії управління персоналом, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія»,  Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Київського національного університету будівництва і архітектури.

На початку засідання із вступним словом виступив виконуючий обов’язки ректора МАУП Микола Курко, зауваживши, що тема круглого столу є актуальною і для науковців цікава точка зору представників покоління, народженого за часів Незалежності.

«Основою нашого подвижництва, а саме так, завдячуючи нашим учасникам, ми називаємо формат нашого дискусійного клубу, є морально-світоглядний орієнтир на виховання й освіту молоді та встановлення культурної  і особистої взаємодії між індивідами. Бо покращення світу можна досягти тільки через покращення людини: ті, які хочуть змінити світ, повинні спочатку змінити себе» – зазначив директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Гейдара Алієва Іван Бідзюра.

В процесі обговорення теми круглого столу студенти та науковці торкнулися таких тем:

  • Історична пам'ять Заходу і Сходу України.
  • Історія незалежної України , її оцінка: з чого почалося і які результати були у процесі трансформації суспільства.
  • Європейські цінності та українська реальність.
  • Можливі варіанти ідеології об'єднання України.
  • Виклики глобалізації: які відповіді може дати український уряд і українське суспільство?
  • Геополітичне становище сучасної України.

Цікавими для обговорення стали доповіді аспірантів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослава Телешуна щодо ефективності публічної політики в Україні, а також Юлії Демчук, котра висловила своє власне бачення стратегії України, зауваживши, що найуспішнішою є стратегія партнерства.

Круглий стіл проводився в контексті теми науково-дослідної роботи кафедри соціології та соціальної роботи «Соціологічні аспекти проблеми формування політичної нації в Україні».

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: