У МАУП відбувся круглий стіл «Альтернативне бачення історії»
3 березня в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування Гейдара Алієва відбувся круглий стіл на тему «Альтернативне бачення історії: шлях конфлікту чи перший крок до консенсусу в Україні».
У заході взяли участь студенти, аспіранти та викладачі Міжрегіональної Академії управління персоналом, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Київського національного університету будівництва і архітектури.
На початку засідання із вступним словом виступив виконуючий обов’язки ректора МАУП Микола Курко, зауваживши, що тема круглого столу є актуальною і для науковців цікава точка зору представників покоління, народженого за часів Незалежності.
«Основою нашого подвижництва, а саме так, завдячуючи нашим учасникам, ми називаємо формат нашого дискусійного клубу, є морально-світоглядний орієнтир на виховання й освіту молоді та встановлення культурної і особистої взаємодії між індивідами. Бо покращення світу можна досягти тільки через покращення людини: ті, які хочуть змінити світ, повинні спочатку змінити себе» – зазначив директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Гейдара Алієва Іван Бідзюра.
В процесі обговорення теми круглого столу студенти та науковці торкнулися таких тем:
- Історична пам'ять Заходу і Сходу України.
- Історія незалежної України , її оцінка: з чого почалося і які результати були у процесі трансформації суспільства.
- Європейські цінності та українська реальність.
- Можливі варіанти ідеології об'єднання України.
- Виклики глобалізації: які відповіді може дати український уряд і українське суспільство?
- Геополітичне становище сучасної України.
Цікавими для обговорення стали доповіді аспірантів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослава Телешуна щодо ефективності публічної політики в Україні, а також Юлії Демчук, котра висловила своє власне бачення стратегії України, зауваживши, що найуспішнішою є стратегія партнерства.
Круглий стіл проводився в контексті теми науково-дослідної роботи кафедри соціології та соціальної роботи «Соціологічні аспекти проблеми формування політичної нації в Україні».
Ольга Коробій