Про Академію

Меню

У МАУП відбувся круглий стіл «Інноваційні методи для самостійної роботи студентів»

11 Березня 2016 12:06

10 березня в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування Гейдара Алієва МАУП відбувся круглий стіл на тему «Інноваційні методи для самостійної роботи студентів».

На початку засідання з вступним словом до студентів та викладачів звернувся директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Іван Бідзюра:

«Сподіваюсь, що сьогоднішній круглий стіл пройде цікаво і корисно на фоні тих викликів, які ставлять українські реалії перед наукою та освітою, виклики, пов’язані з пошуком механізмів налагодження толерантного відношення один до одного і перш за все до тих подій, які відбуваються в країні. Адже сьогодні ви, студенти, несете відповідальність за майбутнє нашої країни. Ви ті, котрі завтра представлятимуть Україну не тільки як державу з певним населенням, а як гідну країну європейського типу».

Першою на засіданні круглого столу із доповіддю виступила доктор медичних наук, доцент Оксана Древицька. Доктор наук зосередила свою увагу на аспекті, пов’язаному із застосуванням методів, котрі опираються на психологічні особливості студентів, зокрема аутогенне занурення та групову динаміку.

Наступним до слова було запрошено доктора медичних наук, академіка Української Технологічної Академії, доцента Юрія Руля. У своїй доповіді академік опирався на тезу, що сьогодні у сфері освіти необхідний перехід  від інформативної до продуктивної системи навчання. Рушійними силами впровадження такої системи академік називає активне використання інформаційних технологій та ігровий підхід. Щодо інформаційних технологій, то Руль для прикладу пропонує викладачам створювати  опорні конспекти і висилати у електронному вигляді студентам заздалегідь, щоб під час лекції вони були підготовані та формат лекції змінився на формат дискусії. Ігровий підхід академік проілюстрував використанням інтерактивного додатку, що створює кросворди, для кращого засвоєння матеріалів.

У своїх виступах учасники круглого столу також торкнулися питаннь сучасних тенденцій в галузі інформаційного забезпечення науки та освіти; інноваційних методів і форм навчання; організації спільної діяльності викладачів і студентів; форм роботи з сучасним студентом.

Кандидат психологічних наук, доцент Віктор Вус запропонував західний підхід до форм роботи зі студентами. Так науковець презентував методи загальної організації навчального процесу (формування здібностей, e-courses, flipped technologies) та методи навчальної активності студентів (stand up activities, learning activities, hot seat). Завдяки методам загальної організації навчального процесу, на думку Вуса, студент сам для себе формує навчальний план і саме це допомагає йому у вдосконаленні своїх здібностей. Натомість методи навчальної активності студентів є цікавими студентам тим, що вони створюють нестандартні обставини, однак разом з тим матеріал запам’ятовується краще.

Круглий стіл проводився в межах теми науково-дослідної роботи кафедри психології «Соціально-психологічні основи особистісного та професійного розвитку фахівця у процесі професійної підготовки».

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: