Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП пройшли урочистості до Дня примирення та Дня перемоги

11 Травня 2016 10:29

5 травня в Одеському інституті Академії відбулися урочисті заходи, присвячені Дню пам`яті та примирення (8 травня) і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня). Урочистості відкрив заступник директора інституту к.політ.н. Волянський В. В., який розповів студентам про причини та наслідки Другої світової війни 1939-1945 р.р., про Пакт Молотова-Ріббентропа, про драматичну судьбу українського народу в той важкий час, якою важкою ціною було досягнуто перемоги у війні 71 рік тому, але не було досягнуто незалежності України. Сьогодні Україна намагається відстояти свою незалежність, територіальну цілісність та європейський вибір у новій, неоголошеній, «гібридній війні», яку два роки тому розпочала Росія. Сучасне гасло цих днів – «Пам`ятаємо. Перемагаємо. 1939-1945» – було розміщено на дошці в малій конференц-залі СНТ. Члени Студентського науково-правового клубу «ФЕМІДА» підготували червоні маки для кожного студента та викладача як символ пам`яті про загиблих на війні.

Викладачі інституту розповіли про хвилюючі історії своїх родин, пов’язані з Другою світовою. Cтуденти декламували вірші українською та російською мовою, лунали чудові вірші про війну та перемогу ветерана Другої світової війни Миколи Олексійовича Єльчанінова – першого завідувача кафедри права Одеського інституту МАУП, к.ю.н., доцента, професора МКА, екс-голови районного суду м. Одеси. Миколі Олексійовичу зараз біля 90 років, після важкої хвороби він не може говорити та не виходить на вулицю, але в інституті його діяльність та його вірші на воєнну тематику пам’ятають.

На урочистій захід був запрошений ветеран АТО, лікар-патологоанатом, завідувач патологоанатомічним відділенням Одеської міської лікарні № 3, за сумісництвом – викладач ОІ МАУП Нечитайло Ігор Іванович. Він розповів про своє перебування в зоні бойових дій, про загибель та поранення друзів, про страшні хвилини та сподівання на перемогу та мир. Ігор Іванович створює прекрасні вірші, активно писав їх в АТО, після демобілізації. Вірші драматичні, іноді – шокуючі, глибокі, іноді – містичні, їх слухали з завмиранням, періодично вибухаючи аплодисментами автору і воїну.

Учасники заходу запалили свічку пам`яті. Урочистості завершилися хвилиною мовчання про загиблих та померлих ветеранів та захисників України. Пам`ятаємо та переможемо!

 

Науковий керівник Клубу «Феміда»

старший викладач кафедри права,

ад’юнкт-професор МКА                                                                 Олена Золотарьова

 

Поділитися посиланням: