Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП відбулася конференція, присвячена 30-річчю Чорнобильської катастрофи

25 Квітня 2016 14:02

В Одеському інституті МАУП 21 квітня 2016 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Глобальні екологічні виклики 21 століття», присвячена 30-річчю Чорнобильської техногенної катастрофи. Конференцію відкрив заступник директора к.політ.н. Вадим Волянський.  У пленарному засіданні виступили: к.і.н., в.о. завідувача кафедри психології та загальнонаукових дисциплін Сергій Боган, який проаналізував причини та наслідки Чорнобильської аварії 1986 року; к.т.н., доцент кафедри теоретичної фізики Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (м. Луцьк) Олег Хомутенко, який дослідив недооцінку небезпеки техногенних катастроф до Чорнобильської аварії.

В секційних засіданнях взяли участь викладачі ОІ МАУП та інших ВНЗ м. Одеси, практики та студенти. К.ю.н., доцент, доцент кафедри загально соціальних та військових дисциплін Військового факультету Одеської національної морської академії  Вікторія Курзова доповіла про міжнародно-правову регламентацію щодо вирішення глобальних екологічних проблем ХХ1 століття. Ціннісним трансформаціям ставлення до природи присвятив свою доповідь к.філос.н., доцент, доцент кафедри культурології Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Віктор Левченко. Проблеми рекультивації земель проаналізував начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, професор МКА Михайло Кузнєцов.

Про мутацію хвороботворних мікроорганізмів як глобальну загрозу людству розповів завідувач патологоанатомічного відділення Одеської міської лікарні № 3                   ім. професора Л. Й. Алейникової Ігор Нечитайло. Цей лікар-патологоанатом є за сумісництвом викладачем кафедри психології та загальнонаукових дисциплін ОІ МАУП. В своєму виступі він вперше оголосив попередні результати власних наукових досліджень, які дають підстави стверджувати, при явній неочевидності припущення, що в більшості випадків інфаркту причиною його стала мутована паличка Коха в організмі людини.

Автори дослідили конституційно-правові основи екологічного статусу людини та громадянина, тенденції державної екологічної політики, глобальні екологічні проблеми у контексті сталого розвитку, впровадження досвіду антикризової політики ЄС, перспективи екомаркетингу в умовах асоціації з ЄС, філософські проблеми глибинної екології, правові аспекти розвитку екологічного підприємництва у контексті Конференції ООН з питань клімату, зробили аналіз системи екологічного законодавства України та проаналізували негативні екологічні наслідки війни на Донбасі.

Вперше була передбачена «Вільна секція», доповіді в якій могли не стосуватися тематики конференції.

Учасники конференції отримали Сертифікати. За матеріалами конференції готується до друку черговий збірник наукових праць.

До 30-річчя Чорнобильської катастрофи на 26 квітня в ОІ МАУП також заплановано пам’ятні заходи – поетичні виступи, зустріч з ліквідатором аварії, панахида за загиблими та померлими чорнобильцями в інститутській каплиці Св. Миколая.

 

Член Оргкомітету конференції ад’юнкт-професор МКА                                         Олена Золотарьова

Поділитися посиланням: