Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП відбулися VІІІ Традиційні дебати

17 Березня 2016 12:32

16 березня в Одеському інституті МАУП відбулися VІІІ «Традиційні дебати Студентських наукових Клубів «ФЕМІДА» та «М:АНГО» на тему: «ШИКАРНЕ ВЕСІЛЛЯ: PRO ET CONTRA» (аналіз проблеми з точки зору моралі, права, економіки, релігії, психології).

Дебати проходять з 2009 року за ініціативою Клубу «Феміда». В попередні роки під час дебатів розглянуті проблеми гендерних відносин та легалізації проституції в Україні; проблеми ГМО; роботи менеджера у кризових умовах: «Чим повинен керуватися ТОП-менеджер в управлінні підприємством: нормами права чи особистою доцільністю на власний розсуд?»; проблеми абортів у сучасному світі з відео-презентацією громадської організації «Відродження» про аборти як вбивство людини; співвідношення бізнесу, законності та духовності; участі молоді у політиці; масової культури.

Дві групи дебатуючих «спірщиків» від Клубу представлені студентами напрямів «менеджмент» і «економіка», з одного боку, та «правознавство» – з іншого, і тримаються лише однієї позиції (за методом роздільного мислення «6 шляп»), яка визначена жеребкуванням на щорічній Студентській науковій конференції в грудні кожного року – «за» чи «проти». За традицією учасники дебатів-правознавці сидять праворуч, а менеджери – ліворуч. Причому, з 2011 р. введено незалежне журі для визначення питань, чи не порушені правила проведення дебатів і яка група «спірщиків» продемонструвала кращі якості у дебатуванні.

Дебати мають дві мети – навчальну та наукову. З точки зору навчальної мети – студенти повинні проявити знання, вміння і навички ведення дискусії, аргументації думки, підбору доказових фактів. На час дебатів необхідно дотримуватися принципу роздільного мислення, незалежно від особистої думки, це важливо у фаховій діяльності адвоката, правознавця іншого напряму діяльності, а також керівника організації, підприємства і будь-якого менеджера. З точки зору наукової мети – студенти повинні використати осмислені матеріали глибоких досліджень з галузей державного менеджменту, управління, права, політології, економіки, історії, культури, соціології, релігієзнавства, краєзнавства, країнознавства, психології. Тобто, до Дебатів слід ретельно готуватися! Члени команди не повинні в жодному випадку переходити на позицію контрагента, навіть якщо їх думки збігаються з особистими думками членів іншої команди.

Цьогорічні Дебати розпочалися виступами наукових керівників Клубів. Заступник завідувача кафедри права, старший викладач кафедри права, науковий керівник Клубу «Феміда», ад’юнкт-професор Золотарьова О. А. розповіла про особливості українського традиційного весілля і нагадала правила проведення дебатів. Проблеми організації сучасного весілля проаналізувала доктор філософії в галузі економіки, старший викладач кафедри економіки та менеджменту, науковий керівник Клубу «М:АНГО» Мороз Д. Г. Були представлені члени команд – по 5 студентів (3-5 курси) від кожного Клубу. В незалежному журі – Волянський Вадим Валерійович – голова журі, кандидат політичних наук, заступник директора ОІ МАУП, науковий керівник Клубу «АСАDEMIA»; Боган Сергій Михайлович – кандидат історичних наук, в. о. завідувача кафедри психології та загальнонаукових дисциплін; отець Олександр (Філіпов Олександр Володимирович) – старший викладач кафедри психології та загальнонаукових дисциплін, психолог, відомий волонтер, священик інститутської каплиці.

Обговорені 4 питання, в яких правознавці мали позицію «pro», а менеджери і економісти – «соntra»:

1) Чи потрібно взагалі весілля, бо можна щасливо прожити у громадянському шлюбі?

2) Навіщо «шикарне весілля», коли це економічно не вигідно для родин наречених?

3) Релігія і «пишне весілля»: pro et contra.

4) Психологічні аспекти весілля: шикарно провести чи просто зібратися з близькими за столом?

В активній дискусії були висловлені цікаві думки, наведені аргументи, з точки зору моралі та релігії, економічних аспектів, права і психології, та приклади з життя. Компетентне журі розділилося в думках щодо переконливості команд, у підсумку – дружня «нічия». Внаслідок глибокого обговорення проблеми переважна більшість присутніх в залі студентів, що вболівали кожний за «свою» команду, проголосувала за «шикарне» весілля в сенсі його яскравості і оригінальності, навіть за умови економного бюджету родини, за зареєстрований законний та церковний шлюб.

Кожного року дебати відіграють не лише роль майданчика для прояву знань, аналітичних та інших вмінь, виховання молоді, але й стають яскравим моментом у студентському житті інституту. Наразі Клуби починають продумувати цікаву і актуальну тему наступних Дебатів-2017.

                                       Ілона Степаненко        

Поділитися посиланням: