Як тебе не любити, Києве мій!

30 Травня 2016 10:23

Печерськ, Поділ, Верхнє місто – такі історичні перлини Києва відвідали студенти технікуму з нагоди Дня міста.

У ході екскурсії студенти постали не лише туристами, але й екскурсоводами. Кожна частина міста, яку відвідали технікумівці, супроводжувалася міні-історією, яку напередодні підготували студенти.

Печерськ: парки, Адміністрація Президента України та Києво-Печерська Лавра

Про Печерськ студенти розповідали чимало. Перш за все про те, що він славиться чудовими парками на дніпровських схилах, які полюбляє відвідувати сучасна молодь. По-друге,  Печерський район є політичним серцем України, адже саме тут знаходиться багато адміністративних будівель, в яких розміщено Адміністрацію Президента України, Верховну Раду, Уряд України та міністерства. Однак перлиною цього району є одна з найбільших святинь православного світу – Києво-Печерська Лавра. До речі, в ході екскурсії студенти технікуму розповіли цікавий історичний факт, що власне назва «Печерськ» походить від печер Києво-Печерської лаври ще з далекого 1051 року!

Поділ: легенди Андріївського узвозу

Ще однією цікавою місцевістю, котру відвідали технікумівці, став Поділ. Екскурсоводи ЕПТ розповіли, що Поділ здавна є історичною низинною частиною центра міста, а відтак вважається стародавнім районом ремісників і річковиків, адже простягається вздовж правого берега Дніпра і Київської гавані. Однак, як наголосили студенти, є і недоліки у такому розміщені, адже через межування із річкою Поділ неодноразово зазнавав затоплень. На Подолі збереглися пам'ятки архітектури XII, XVI—XIX ст. Найпопулярнішими є Контрактова площа, де майже  кожний будинок пам'ятник, будинок Петра І, старий корпус Києво-Могилянської академії і звісно ж Андріївський узвіз. Щодо останнього студенти згадали легенду, відповідно до якої місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св. Андрій прийшов у Київ і побудував на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море спливло униз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували церкву, то під престолом відкрилася криниця.

«Сьогодні в Андріївській церкві нема дзвонів, тому що, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила не тільки Київ, але і все Лівобережжя!» - наголосили екскурсоводи технікуму.

Верхнє місто або Старий Київ

Старий Київ був і донині залишається історичним ядром столиці. За часів Київської Русі тут виникла перша школа для дівчат. Тут знаходилися декілька князівських палаців. А у XVII столітті на території Старого Києва виникли слобідки, де проживало військо. Сьогодні ж цей район є діловим та водночас туристичним центром Києва. У районі Старого Києва діють Музей історії України, Софійський музей-заповідник, Музей духовної спадщини. А територія поблизу Андріївської церкви оголошена заповідною.

Тож на День Києва студенти не лише святкували, але й духовно збагачувалися та поповнювали свою скарбницю знань про столицю України: «Як тебе не любити, Києве мій!»

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: