Про Академію

Меню

З нагоди Дня пам’яті МАУПівці відвідали музей визволення Києва

12 Травня 2016 11:31

11 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти МАУП відвідали Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», що розташований  на  території   Лютізького  плацдарму,  на  околиці  села  Нові Петрівці  Вишгородського  району  Київської  області.

На початку екскурсії студенти ознайомилися із експозицією Діорами «Битва за Київ. Лютізький плацдарм 1943 рік». Усі охочі на власні очі могли побачити відтворення подій осені 1943 року в залах музею  та на полотні діорами. Студенти МАУП дізналися про форсування Дніпра, створення Лютізького плацдарму та хід Київської наступальної операції. Не менш цікавими виявилися і археологічні, етнографічні, нумізматичні та флористичні експонати, серед яких: карти, фронтові листи, ордени і медалі, обмундирування і каски, зразки озброєння і військової техніки, твори живопису і скульптури. Найбільш зворушливими експонатами для відвідувачів екскурсії стали тисячі фото і документів героїв другої Світової війни.

Також студенти побували на заповідній території площею 8 гектарів, де збережено 650 метрів ходів сполучення та бліндажів. Вони побачили командно-спостережні пункти командуючого 1-м Українським фронтом генерала армії М. Ватутіна, командуючого 38-ю армією К. Москаленка, члена військової Ради фронту генерал-лейтенанта М. Хрущова та командуючого 3-ю гвардійською танковою армією П. Рибалка.

«Екскурсії до історичних місць важливо проводити серед студентської молоді, адже їх основною метою є виховання любові до рідного краю, її історії, відновлення та збереження історичної пам’яті. Крім того, такі заходи сприяють патріотизму у студентів, вихованню культурної, мужньої та духовно-розвиненої особистості!»  зазначила начальник відділу позанавчальної  роботи МАУП Валентина Слісаренко.

Ольга Коробій

 

 

Поділитися посиланням: