Про Академію

Меню

Лабораторія використання поліграфологічних та психологічних технологій

Лабораторія використання поліграфологічних та психологічних технологій відіграє значну роль у житті Інституту безпеки. Очолює лабораторію заступник директора/декан Інституту Аріфходжаєва Тетяна Борисівна.

Об’єднуючи у собі одночасно дві науки, лабораторія є універсальною для навчання. Студенти можуть реалізувати себе одразу у двох галузях знань, за рахунок методів навчання, які пропонує наш Інститут.

Поліграфологія — це наука, яка вивчає методи виявлення брехні та розпізнавання умисного приховування інформації. Основою поліграфології є використання поліграфа, також відомого як детектор брехні. Цей прилад реєструє фізіологічні показники, такі як пульс, атмосферний тиск, дихання та електродермальна активність, під час інтерв’ю з підозрюваним або свідком. Поліграфологи-експерти використовують свої знання психології, а також навички інтерпретації даних, щоб визначити, чи говорить особа правду. Це може бути корисно в судових справах, розслідуваннях злочинів та перевірках персоналу.

Психологія, у свою чергу, вивчає людську поведінку, психічні процеси та взаємодію з оточуючим світом. Психологи досліджують різні аспекти психіки, включаючи сприйняття, пам’ять, мислення, емоції та мотивацію.

 

Перевірка на поліграфі

Таким чином, поліграфологічні експертизи відносяться до психологічних експертиз і використовуються для виявлення ознак обману. Вони допомагають у різних сферах, таких як правоохоронні органи, військові, кадрова робота та інші. Інститут безпеки активно працює, забезпечуючи підготовку висококваліфікованих поліграфологів, які здатні проводити результативні дослідження високої складності.

Відтак, застосування поліграфа є одним з найбільш перспективних та ефективних психологічних засобів вирішення актуальних завдань.

 

 

 

 

Поділитися посиланням: