Кафедра міжнародних відносин

Кафедра розміщується в корпусі № 23, кабінет 8.

Кафедра забезпечує підготовку фахівців з таких галузей знань, спеціальностей:

  • Галузь знань 29 «Міжнародні відносини», спеціальність 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти.

Кафедра забезпечує викладання навчальних дисциплін:

Для студентів, що навчаються за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»:

  • бакалаврат: «Вступ до спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Історія міжнародних відносин», «Історія дипломатії», «Теорія міжнародних відносин», «Країнознавство», «Економіка і зовнішньоекономічні зв’язки України», «Внутрішньополітичний розвиток країн світу», «Державна символіка країн світу», «Дипломатичний протокол та етикет», «Дипломатична і консульська служба», «Міжнародні організації», «Зовнішня політика країн регіону (країни Європейського Союзу)», «Європейська інтеграція», «Конфліктологія та теорія переговорів», «Інформаційно-аналітична діяльність в міжнародних відносинах», «Міжнародна інформація», «Міжнародні відносини та світова політика», «Міжнародні економічні відносини», «Геополітика», «Зовнішня політика України»;
  • магістратура: «Актуальні проблеми зовнішньої політики країн Європи», «Проблеми національної та регіональної безпеки», «Аналіз зовнішньої політики», «Світова політика», «Актуальні проблеми зовнішньої політики України», «Інформаційно-аналітичне забезпечення зовнішньої політики країн НАТО», «Система міжнародних відносин», «Етика в міжнародних відносинах», «Дипломатія України».

Графік взаємовідвідування

Графік консультацій

Науково-педагогічний склад кафедри

ХОРОШЕНЮК Андрій Павлович ‒ кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри міжнародних відносин.

Автор та співавтор наукових та науково-публіцистичних статей у тематичних, фахових виданнях України, Scopus та електронних ЗМІ; співавтор колективної монографії «Управління змінами в умовах інноваційного розвитку»; співавтор підручника «Аудит»; екс-заступник Головного редактора фахового наукового журналу «Наука й економіка».

Відмінник освіти, експерт НАЗЯВО, Нагороджений Почесною грамота Міністерства освіти і науки України, «Знаком Шани» ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» (2022), Грамотами та Подяками Президії НАН України, органів управління освітою, методичних комісій, навчальних закладів тощо.

ТЮРІНА Олена Миколаївна – кандидат політичних наук, PH доктор філософії в галузі політології, доцент кафедри.

Стажувалась у США, Майамі (штат Флорида).

Автор 23 наукових та навчально-методичних праць, серед них: «Культура політичної опозиції в умовах становлення демократії», «Проблеми модернізації України» та ін.

Досвід науково-педагогічної роботи 7 років.

ХРАБАН Ігор Анатолійович  ‒ доктор політичних наук, професор, член Спеціалізованої вченої ради, перекладач-референт з англійської та португальської мов.

Автор багатьох наукових праць та монографій: «Зовнішня політика Португальської Республіки – виразний прояв геополітичної концепції політології», «“Оборонний” характер нової редакції воєнної доктрини», «Співдружність португаломовних країн». Стаж роботи у сфері науково-педагогічної діяльності становить 29 років.

Служба у Збройних  Силах  СРСР та  України  становить 40 років.

ФОКІНА-МЕЗЕНЦЕВА Катерина Володимирівна ‒ доктор економічних наук, доцент.

Гарант освітньої програми 2 рівня вищої освіти «Міжнародний менеджмент».

Член редакційної колегії фахового науково-виробничого журналу «Бізнес-навігатор» з 2020 року по теперішній час.

Автор численних наукових і навчально-методичних праць.

Досвід практичної роботи за спеціальністю майже 18 років.

Сфера наукових інтересів: дослідження актуальних тенденцій глобалізації світового господарства, зовнішньоекономічних звʼязків підприємств, проблем та питань міжнародного менеджменту.

ПЕРЕГУДА Юлія Андріївна – кандидат географічних наук, доцент.

Основні положення та результати наукової діяльності відображено в 31 науковій  праці  загальним  обсягом,  серед   них 11 статей у наукових фахових виданнях України загальним обсягом, 2 статті – у зарубіжних виданнях та наукових фахових виданнях України, які зареєстровані у міжнародних наукометричних базах, 18 тез доповідей у матеріалах наукових конференцій.

Одне з найважливіших видань: «Критерії приналежності до середнього класу в Столичному макрорайоні України: суспільно-географічне дослідження».

Досвід науково-педагогічної роботи 5 років.

АЛЄКСЄЙЧЕНКО Олександр Володимирович – кандидат політичних наук, доктор філософії в галузі міжнародних відносин, доцент.

Стажувався у Посольстві України в Сирійській Арабській Республіці та Італійській Республіці.

Автор численних наукових праць, серед яких: «Криміналістична характеристика легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом», «Участь Російської Федерації у Придністровському врегулюванні», «The participation of the Russian Federation in NagornoKarabakh resolution» тощо.

Досвід науково-педагогічної роботи 5 років.

БОРДУН-КОМАР Наталія Ігорівна – кандидат юридичних наук.

Основні положення та висновки наукової діяльності відображено в 19 публікаціях, серед них: «Витоки та утвердження прав людини в контексті природно-правової та позитивістської традицій», «Генеза ідеї природних прав людини в історії філософського-правової думки України», «Принцип верховенства права як метод ефективного судового захисту прав людини в Україні» та ін.

ЄРЬОМІН Микола Борисович ‒ кандидат політичних наук.

Автор 32 наукових та навчально-методичних праць, серед них: монографії «Universal Codes of Media in International Political Communications: Emerging Research and Opportunities».

Член редакційної колегії фахового  видання «Медіафорум».

Сфера наукових інтересів: міжнародні політичні комунікації, медіа.

Тема науково-дослідної роботи кафедри «Чинники та закономірності розвитку міжнародних відносин» (керівник к.політ.н., доц. Боринська О.Л.).

Науково-педагогічними працівниками кафедри проводяться дослідження з широкого кола наукових тем: інтеграційні процеси в Європі, міжнародно-політичні аспекти участі України в європейській та євроатлантичній інтеграції, теоретичні та прикладні питання геополітики та геостратегії, глобальні проблеми людства, теоретичні та прикладні проблеми національної та регіональної (європейської) безпеки

При кафедрі функціонують студентські наукові гуртки:

  • «Актуальні проблеми міжнародних відносин» (керівник – д.політ.н., проф. Храбан І. А.);

Базовими установами для проведення практики студентів є Верховна Рада України, Міністерство закордонних справ України, дипломатичні представництва іноземних держав в Україні, представництва міжнародних організацій, спільні підприємства, представництва іноземних компаній в Україні, українські компанії, що працюють на світових ринках тощо.

Забезпечуються сталі зв’язки з потенційними місцями працевлаштування випускників. Регулярно відбуваються зустрічі студентів з керівниками та відповідальними представниками установ та підприємств, що є роботодавцями майбутніх фахівців.

Академічний клуб “Дебати”

Наукова робота кафедри в 2020 р.

Стандарт вищої освіти (бакалавра) за спеціальністю 291 Міжнародні відносини,суспільні комунікації та регіональні студії

Стандарт вищої освіти (магістра) за спеціальністю 291 Міжнародні відносини,суспільні комунікації та регіональні студії

Поділитися посиланням: