Кафедра журналістики
Кафедра журналістики створена у 2018 році та проводить підготовку фахівців за спеціальністю «Журналістика» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти. З 2022 року очолює кафедру Бойко Світлана Станіславівна, кандидат політичних наук, доцент.
Кафедра має практично зорієнтовані програми і є наближеною до європейських стандартів, що передбачає більше практичних навичок. Кафедра журналістики активно розвиває міждисциплінарні зв’язки, запрошує провідних викладачів інших кафедр Академії та експертів-практиків для участі в навчальному процесі, проведенні майстер-класів на актуальні та перспективні теми медійної діяльності як в Україні, так і за кордоном, що передбачає залучення сучасних інноваційних методів, зустрічі з відомими людьми. Щорічно до Дня журналістики проводяться майстер-класи високопрофесійних журналістів.
Навчання на кафедрі передбачає опанування теоретичних знань із технологій виготовлення масового інформаційного продукту для формування громадської думки та практичне формування навичок застосування цих знань в журналістській практиці та управлінні медіавиробничими процесами.
Завдяки укладеним кафедрою угодам студенти мають можливості проходити практику у друкованих та в Інтернет-виданнях, на радіо та телебаченні, у прес-службах та поліграфічних підприємствах Києва та області.
Студенти спеціальності «Журналістика» активно беруть участь у конференціях, симпозіумах, поєднують навчання із роботою в медіахолдингах, видавничих центрах, видають, знімають відеосюжети та ведуть радіорепортажі, з якими можна ознайомитися на сайті. Кафедра популяризує свою діяльність у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.
Важливою ланкою діяльності кафедри є проведення круглих столів, науково-практичних семінарів, в яких беруть участь як викладачі, так і здобувачі: науково-практичні семінари: «Медіаграмотність і тенета війни», «Трансформація друкованих ЗМІ України в контексті суспільних змін XXI ст., «Мас-медійний простір Києва 2023: стан, умови і тенденції»; круглі столи «Медіа і штучний інтелект», «Нова журналістика. Взаємозвязки журналістики та літератури».
За час навчання студенти встигають сформувати солідне порт-фоліо для майбутніх роботодавців: яскраві й оригінальні власні проекти різноманітних газетно-журнальних, книжкових та електронних видань чи навіть власний сайт.
Студенти щороку беруть участь та перемагають у всеукраїнських олімпіадах, всеукраїнських конкурсах студентських робіт. З 2021 року розпочали участь у міжнародному проекті «ERASMUS+».
Кафедра веде активну наукову діяльність. На період 2021–2025 рр. затверджена тема дослідження «Медіаконвергенція сучасного інформаційного простору в Україні та світі на шляху до демократичних трансформацій», над розробкою якої активно працюють викладачі кафедри. Наукові підтеми охоплюють широкий спектр питань і репрезентують медіа дослідження, що пов’язані з актуальними проблемами історії журналістики, міжкультурної комунікації, теорії і практики журналістської діяльності, специфіки мови ЗМІ.
На кафедрі журналістики діє навчальна лабораторія «Медіацентр кафедри журналістики», яка обладнана сучасними засобами навчання для засвоєння принципів роботи у сфері пресової, радіо- і тележурналістики.
Рівень забезпечення аудиторним фондом, обладнанням, науковою та методичною літературою, підручниками, сучасною аудіо-, відео- та комп’ютерною технікою відповідає вимогам вищої школи. Її стан дозволяє здійснювати якісну й ефективну підготовку фахівців напряму підготовки «Журналістика». Щорічно проводиться конкурс студентських робіт «Колода в оці».
Викладання дисциплін на кафедрі здійснюють висококваліфікований професорсько-викладацький склад. У складі кафедри - 12 викладачів, серед яких: 4 доктори наук, професори, 6 кандидатів наук, старші викладачі, а саме:
Холод О.М., доктор філологічних наук, професор; Штепенко О.Г., доктор філологічних наук, професор, Каліна І.І., доктор економічних наук, професор; Бойко С.С., кандидат політичних наук, доцент; Даниліна О.В., кандидат філологічних наук, доцент; Холод Г.Я., кандидат філологічних наук, доцент, Павленко Л.Г., кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, Ільїна О.А., кандидат економічних наук; Семотюк О.Л., кандидат політичних наук, доцент, Азоян А.А., старший викладач.
Викладачі кафедри забезпечують якісне та професійне викладання дисциплін. Лекції проводяться із застосуванням сучасних мультимедійних засобів, що сприяє ефективнішому засвоєнню навчального матеріалу. Науково-педагогічний склад кафедри журналістики бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, публікує статті у фахових та закордонних виданнях, працює над дисертаційними дослідженнями.
Досвідченим провідним фахівцем кафедри журналістики є Ющенко Ангеліна Євгенівна, яка виконує службові доручення керівництва Інституту та завідувача кафедри. Вона відповідає за ведення поточної документації, веде діловодство кафедри, бере участь у складанні науково-педагогічного навантаження працівників кафедри, забезпечує належне оформлення інформаційної дошки кафедри, підтримує належний психологічний клімат та добрі взаємини з усіма співробітниками
Протягом останніх років, викладачі кафедри підготували ряд монографій і навчальних посібників: «Журналістика, економіка, політика й нейропластичність мозку»: колективна монографія (за наук. ред. О. Холода); Література в дзеркалі літератури: стратегії художньої авторефлексії (Штепенко О.Г.); Соціальні комунікації в системі гуманітарних згань (колективна монографія); навчальний посібник Медіанавігатор освітніх компонентів спеціальності Журналістика (колектив кафедри).
Навчальні дисципліни забезпечені всіма необхідними методичними матеріалами, що має велике значення для студентів заочної форми навчання. Високий рівень методичного забезпечення дає можливість зробити навчальний процес більш організованим та ефективним.
Навчальний план другий (магістерський) рівень
Навчальний план ОПП Журналістика, магістерський рівень, денна форма навчання (1.6)
Навчальний план ОПП Журналістика, магістерський рівень, заочна (дистанційна) форма навчання (2.0)
Навчальний план ОПП Журналістика, бакалаврський рівень, заочна(дистанційна) форма навчання (1)
Навчальний план ОПП Журналістика, бакалаврський рівень, денна форма навчання (1)
Освітньо-професійна програма "Журналістика" (магістер) 2024
Освітньо-професійна програма "Журналістика" (бакалавр) 2024
Освітньо-професійна програма (проект) "Журналістика" другий (магістерський) рівень
Освітньо-професійна програма (проект) "Журналістика" перший (бакалаврський) рівень
Освітньо-професійна програма "Журналістика" перший (бакалаврський) рівень
Освітньо-професійна програма "Журналістика" другий (магістерський) рівень
Educational professional program "JOURNALISM" the second (master's) level